Z ničeho jsme upletli bič

30. 04. 2023
Petrův zdar přátelé, jak bych nazval co se událo u nás v kempu v posledních dnech od minulého příspěvku? Jednoduše, z ničeho upleteš bič.

Petrův zdar přátelé, jak bych nazval co se událo u nás v kempu v posledních dnech od minulého příspěvku? Jednoduše, z ničeho upleteš bič. V posledních dnech totiž panovaly opravdu drsné podmínky, foukalo, sněžilo, padaly kroupy, pak zase pršelo a pak zase foukalo. S rybami to také nebylo jednoduché, nebraly, nebraly a nebraly.

Ale… Pak přišlo lepší počasí. Hlavně co nás trápilo byl rychlý drift, v něm se zkrátka příliš dobře chytat nedá. Se změnou driftu k lepšímu přišla i změna co se týče úlovků a jejich pestrosti. Začalo to jít i na malých hloubkách při lovu na přívlač. Pochytali jsme krásné polaky a kelery. Dokonce se povedlo jedné z posádek na jemný proutek zdolat nádherného halibuta z dvaceti metrové podmořské hory.

Když se člověk dostal na šelf, tak na naší oblíbené čtrnáctce doslova chytal rybu za rybou. Polaci, keleři, obecné, halibuti, naprostá paráda a rybářská euforie. Ovšem i u sádek ve fjordu to pořád stojí za to. Lze zde na ryby narazit především v určitý čas, potom jde keler za kelerem. Ve slabší momenty bych doporučoval lov na maso. Černá torpéda se na svých místech objeví ale zaručeně zase později a pak je možné se s nimi opět náramně pobavit.

K sádkám hosté jezdí za nepřízně počasí a byť byl veliký drift tak zde ulovili nádherné ryby. No a když to jde na moře, čtrnáctka je jasný vítěz, přinesla spoustu krásných úlovků. Z ničeho jsme upletli bič a teď to vypadá, že v následujících dnech by mohl být lepší vítr a tím pádem i lepší podmínky pro rybolov.

Ozveme se zase později, petrův zdar!

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO