Yes! Nádherný halibut a zážitek na který nikdy nezapomenu

29. 08. 2018
Ahoj přátelé, vím, že halibut vyžaduje spoustu času, kterého jsem teď tolik neměl a tak pravidelně vyhrávala rychlá přívlač, nic méně včera, po tom co mi odjeli hosté, jsem si řekl, dnes mám po dlouhé době volný celý den, tak ho půjdu zkusit.

Ahoj přátelé,

Vím, že halibut vyžaduje spoustu času, kterého jsem teď tolik neměl a tak pravidelně vyhrávala rychlá přívlač, nic méně včera, po tom co mi odjeli hosté, jsem si řekl, dnes mám po dlouhé době volný celý den, tak ho půjdu zkusit. Pečlivě jsem si připravil celou sestavu, od prutu k navijáku až po koncový návazec. Zrekapituloval jsem si v hlavě místa jejich výskytu a vzal sebou i moji zakroužkovanou „halibutí“ mapu a následně vyrazil na ně. Nejprve jsem potřeboval nástražky, ale nedařilo se mi chytit nějakou menší makrelu, řekl jsem si, hold to zkusím na padesáti centimetrovou, třeba mi to dobere nějaký větší…

Najel jsem na první drift, na mé vytipované a ověřené místo a hned první drfit to přišlo. Měl jsem opravdu neskutečné štěstí. Pomalý záběr značil, že se nebude jednat o nějakého velikána, dokonce jsem uvažoval nad tím, že mi to na devadesáti metrové hloubce dobírá mník či lumb. Po chvíli čekání už mi prut začal těžknout a nebylo na co čekat. Přišel zásek a potom začal opravdový souboj. Jak tomu u halibutů bývá, adrenalin mi koloval v žilách, bylo neuvěřitelné teplo, potil jsem se hned po dvou minutách boje a přitom jsem věděl, že tohle bude na dlouho. Po více než třiceti minutách už jsem ho spatřil, pak pro mě nastala druhá fáze, jak já tu rybu dostanu do lodě, když jsem tu sám? (S takovým jsem už nepočítal).

Halibut byl už značně vysílený, držel jsem ho pod hladinou a on klidně ležel… Teď je moje šance a tak jsem otevřel zadní kryt u sedadla, vytáhl svůj oblíbený gaf ovázaný lanem, který mám přímo na ně, prut položil, jemně halibuta přitáhl za vlasec, zagafoval a rychlým tahem ho dostal do lodě. Spadl mi přímo do otevřeného krytu, kde sebou začal typicky házet a vytrhl mi kontakt u čerpadla. Po pár minutách jsem trochu nabral sílu, halibuta vytáhl a musel vyrazit zpět, jelikož jsem měl strach, že to nebude jen čerpadlo, ale třeba utržený kontakt někde jinde a raději se na to v klidu podívám v přístavu.

Naštěstí to bylo opravdu jen zvednuté čerpadlo, ihned jsem to spravil a až potom jsem se pořádně začal radovat. Byl to skvělý zážitek.

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO