Vydařený guiding s nováčky ve fjordu a monstrózní treska z šelfu

04. 09. 2023
Petrův zdar přátelé, tím, že se nám udělalo škaredě tak mám také konečně opět čas vypustit ven nějaké nedávné fotky a informace.

Petrův zdar přátelé, tím, že se nám udělalo škaredě tak mám také konečně opět čas vypustit ven nějaké nedávné fotky a informace. Čtyři dny zpět jsem průvodcoval super skupinku mladých nadšených rybářů, pro které to bylo první okusení rybolovu v Norsku. Povedlo se nám najít krásné kelery a závěrem, kdy už bylo vidět, že kluci mají dost jsem jim pruty přezbrojil na jigging a řekl ať zkusí nade dnem vydráždit k útoku nějakou pěknou tresku obecnou či halibuta.

A světe div se, netrvalo to ani pět minut a nejmladší člen posádky povídá něco tam je a nebude to nic malého! Po poměrně náročné přetahované se objevuje nádherný halibut u lodi. Krásné zakončení průvodcovského dne, kdy nebyly úplně ideální podmínky pro rybolov, jelikož jsme se museli schovat před silným driftem do fjordu, kde to ale nakonec paradoxně bylo lepší než na moři.

Z fjordu v následujících dnech také přijíždí i další hosté s krásnými kelery, halibuty a mníky. I já však toužil po tom si konečně povodit nějakou rybu na prutu a tak jsme vyrazili s Michalem na šelf zkusit štěstí. Za čtyři hodiny intenzivního rybaření jsme ulovili menšího halíčka, krásného mníka, pár kelerů a neuvěřitelnou tresku obecnou, která měřila 138cm.

Teď už dva dny vysedáváme na baráku, ale zítra už by měl vítr postupně ustávat, tudíž ve středu by se mohlo vyjet opět na vodu. Jinak houby rostou ve velkém, dnešní chvilková procházka stačila na to, abychom měli dost na večeři i do sušičky.

Tak ať vám to jezdí přátelé!

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO