Tuňáci atakující makrely a šesti a půl hodinový souboj

22. 08. 2023
Petrův zdar přátelé, těžko se popisuje co jsme včera na moři zažili. Kolem nás se začali totiž vynořovat tuňáci a jeden z nich nám zabral.

Petrův zdar přátelé, těžko se popisuje co jsme včera na moři zažili. Kolem nás se začali totiž vynořovat tuňáci a jeden z nich nám zabral. Souboj trval šest a půl hodiny a poté jsme o něj přišli. Nyní léčíme naše záda, nohy a ruce. Už jsem je tu párkrát viděl, ale nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že nám zabere. 

V jednu chvíli jsme ho asi po třech hodinách souboje spatřili v celé své kráse u hladiny. Byl to neuvěřitelný pohled na majestátní kolos, který od záběru urazil více než 4 kilometry. A mezi tím pochopitelně jezdil i vertikálně. Bylo pro nás až nepochopitelné kolik má sil i po takové době zdolávání. 

Brzdu navijáku jsme měli dotaženou naplno a i po více než šesti hodinách souboje stále kroužkoval a nedal nám ani metr návinu zadarmo. Na konci jsme už brečeli a ve skrytu duše si přáli ať to skončí. A najednou když už byl podle sonaru 17 metrů pod lodí tah povolil. 

Byl to neuvěřitelný zážitek na který nikdy nezapomeneme. V zimě určitě vznikne nějaké to video ze zdolávání, pro ty, které zajímají i detaily této celé akce. 

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO