Strašidelné počasí a novinky v kempu

16. 09. 2020
Petrův zdar přátelé, posledních několik dní je počasí doslova strašidelné. Některé dny vítr přesahuje deset metrů za sekundu a jiné dny je přece jen chytatelno, ale veliký drift nás doprovází téměř všude.

Petrův zdar přátelé, posledních několik dní je počasí doslova strašidelné. Některé dny vítr přesahuje deset metrů za sekundu a jiné dny je přece jen chytatelno, ale veliký drift nás doprovází téměř všude. I přes to, že poslední dny silně foukalo, se ovšem ulovilo několik pěkných ryb. Například předevčírem jedna posádka dorazila s několika pěknými treskami a halibutem. Všechny jsem je zdokumentoval, a poté co, jsem večer zapnul počítač s domněním, že stáhnu fotky jsem zjistil, že data na kartě nejsou. To se mi stalo poprvé a doufám i naposled. Naštěstí včera dovezli tito sympaťáci další nádherné ryby a jednu skutečně skvěle stavěnou tresku obecnou, kterou jsem již úspěšně zachytil. Ryby se tedy nachytat dají a pěkné, jen to počasí by se trošičku mohlo umoudřit, ale tomu zkrátka neporučíme a i to k rybaření patří.

Jinak houby lze nasbírat stále téměř všude, a tak je sušička v pořádném zápřahu. Dokonce jsme zkoušeli experiment v podobě houbových chipsů, které byly naprosto famózní. Jirku s Dominikem tak musím za tento gurmánský vynález opravdu pochválit. Celé dny nyní pracujeme na zvelebování našich prostorů v kempu. Už začátkem roku jsme se pustili do přestavby staré budovy, která nyní vypadá skutečně k světu a pomalu se blížíme do finiše. Tato budova tu je více než sto let a sloužila jako dílna i úložný prostor. My se pokusili zachovat její duši, více než sto let staré trámy ošetřit a zbytek dopracovat za pomocí nového dřeva. Nové apartmány, které zde chystáme budou stát opravdu za to. Mimo toho také pracujeme na vylepšení lodí, některé osazujeme o novější zábradlí, držáky na pruty a také GPS plottery. Dle předpovědi by se mělo v nadcházejících dnech počasí opět umoudřit a my určitě vyrazíme zase na ryby a opět se ozveme s nějakým úlovkem. Přejeme všem hezký zbytek dne, ahoj!

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO