Startuje houbařská sezóna a Noři znovu zavádějí opatření

06. 08. 2020
Petrův zdar přátelé, opět posíláme nějaké ty nové fotečky a aktualitu z Norska. Pomalu, ale jistě začínají růst houby a jako každý rok nejen já, ale i naši hosté sbírají ve velkém.

Petrův zdar přátelé, opět posíláme nějaké ty nové fotečky a aktualitu z Norska. Pomalu, ale jistě začínají růst houby a jako každý rok nejen já, ale i naši hosté sbírají ve velkém. Spojit příjemné s užitečným a vyšlápnout si nějakou tu horu a po cestě posbírat houby je čas od času skutečně dobrá věc. Sušička na houby kterou máme v kempu jede nyní na plné obrátky. A ještě jedna malá zajímavost, vždy když se s místními Nory bavím o houbaření, tak kroutí hlavou nad tím, jak houby můžeme sbírat. Pokaždé mi řeknou, že to tu nesbírají, jelikož se nechtějí otrávit, a tak je raději kupují v obchodech. Hold jiný kraj, jiný mrav.

Rybaření v posledních dnech bylo při nejmenším velmi zajímavé. Často se měnilo počasí i tlak a na rybách to bylo znát. Několik dní byla jejich aktivita nižší a naopak poslední dny se pochytaly velmi pěkné ryby. Jedna skupina na šelfu chytala přesmetrové kelery na jejich vynález, který nazvali Makrelobait. Z roybaitu se zkrátka vzala hlava a zbytek se obohatil o jednoháček a trojháček. A světe div se, ono to skutečně fungovalo. Na pilkery ani gumové nástrahy to tato černá torpéda nechtěla brát, ale na makrelu ano. Jinak se chytil i nějaký ten halibut, ďas, pěkné obecné a spousta makrel.

Od pátku 7.8. od půlnoci budou češi opět na norském semaforu v červené. Budeme neustále sledovat dění a informovat vás o všem novém. Pro ty co mají dotazy nás neváhejte kontaktovat. Přejeme všem hezký den, ahoj.

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO