Otázky a odpovědi

Rubrika s nejčastějšími dotazy, na které odpoví náš správce kempu.

Jaké vybavení s sebou?

Všechno je popsáno v tomto článku

Mohu se k vám dostat i letecky?  

Můžete k nám pohodlně letět. Velmi výhodná je letenka z Krakova do Trondheimu, která je nejlevnější a zdaleka nejrychlejší (let trvá necelé 3 hodiny). Možnost je taktéž letět z Prahy s přestupem v Oslu a poté až do Trondheimu. Většinou platí, že čím dříve si letenku objednáte, tím lepší cenu dostanete. Auto můžete nechat přímo na letišti v hlídaných garážích za přibližně 800,- na deset dní. 

Já však doporučuji jízdu autem, v našem kempu budete za necelé dva dny cesty a to včetně šesti hodin jízdy na trajektu. Navíc jakmile budete projíždět zdejší přírodou, tak dozajista oceníte to, že budete moci zastavit a pořídit pár fotek. Do auta zároveň pohodlně vměstnáte veškeré své rybářské vybavení a přejedete s ním bezpečně. A cest v Norsku se obávat nemusíte, jsou skvěle udržovány a lze tu bezpečně jezdit i v zimě, jelikož se tu pravidelně odhrnuje a solí.

Jedu autem, jaká cesta bude nejlepší?

Po rezervaci termínu v našem kempu je nutné zarezervovat také trajekt. Ten je nejlepší z německého Rostocku do švédského Trelleborgu na této adrese. Nejedná se o nic složitého, když tak vám s tím náš správce Zdenál pomůže po telefonu, facebook messengeru či emailu. Nejprve tedy pojedete na Rostock v Německu. Sem se jede celou dobu po pohodlných dálnicích a jste tu opravdu rychle. Po tom se nalodíte a za zhruba šest hodin budete ve švédském Trelleborgu a odtud už zadáte do navigace Hasvag a pojedete na místo určení. Doporučuji cestu na Göteborg, dále na Oslo, dále na Elverum, odtud na Trondheim, dále na Steinkjer, za ním se dáte odbočkou na Namsos a ve městě Sjøåsen odbočkou doleva na Lauvsnes. Po cestě narazíte na odbočku na Hasvåg, kde se nachází cíl Vaší cesty HasvågCamp.

Letím, jak se s vámi domluvit?

Co nejdříve po rezervaci termínu v našem kempu a nákupu letenek stačí napsat či zavolat našemu správci Zdenálovi, kdy budete na letišti v Trondheimu a ten pro Vás přijede. Nebo si můžete půjčit auto přímo na letišti a zhruba 3 - 3,5 hodiny dojet sami.

Jsme na místě, co dál?

Stačí zavolat nebo jít hlavním vchodem, kde na vás bude čekat Zdenál, který Vás provede, ukáže Vám bydlení, loď a manipulaci s ní a taktéž lovná místa na námořní mapě.

Ubytovali jsme se, vybalili věci a navázali své sestavy a nyní hurá na moře?

Přesně tak, hurá na ně! Nejprve je ovšem potřeba zakoupit benzín do lodě, ten koupíte u správce přímo v kempu. Ještě před cestou na moře je nutné se podívat na aktuální povětrnostní podmínky a jak se budou v následujících hodinách měnit. Všechny důležité informace najdete na webových stránkách nebo na naší nástěnce u filetárny. Před každou vyjížďkou si nezapomeňte plovoucí vestu a bednu na ryby.

Co když jsme daleko a hodně se rozfoukalo? Nechceme riskovat návrat zpět v takových podmínkách.

Pak je dobré se schovat do nějaké zátoky, někam kde tolik nefouká. Rozhodně není dobré zakotvit loď u břehu, jelikož v případě odlivu byste zůstali vyset na suchu. Většinou se počasí do pár hodin umoudří a vy pak můžete zpět. Kdybyste si náhodou nevěděli rady, tak stačí zavolat Zdenálovi.

Něco nám přestalo fungovat, loď nejede, co teď?

Lodě pravidelně udržujeme a servisujeme. Kdyby se ovšem náhodou stalo, že by Vám přestala jet, tak je dobré ihned zavolat Zdenálovi a určit podle navigace Vaši pozici. Nejlepší je vyfotit obrazovku na Garminu nebo sdílet svojí polohu dle Google map. Zdenál sedne na svoji loď, přijede k Vám a pokusí se loď na místě opravit, aby jste mohli pokračovat v rybolovu. Při větším problému zahákne loď a odveze Vás zpět do přístavu.

Chytili jsme rybu a chceme si ji ponechat.

Každou rybu je potřeba usmrtit a vykrvit. Nejlepší způsob je ji klepnout a přeříznout žaberní oblouky. Takto zabitou rybu necháme v plastové bedně. V případě teplého a slunečného počasí doporučuji bednu překrýt namočenou hadrou.

Vracíme se s úlovky a co teď?

Potom nastává chvíle, kdy vyskládáte své úlovky na stůl ve filetárně a zpracujete je. Jakmile máte hotové filety, tak je stačí zabalit a umístit do mrazáku, který vám byl přidělen podle čísla apartmánu.

Potraviny jsme si sice dovezli, ale čerstvý chléb nám chybí.

Zhruba 20 minut jízdy autem, ve vesničce jménem Sætervik se nachází obchod s potravinami. 

Nemám rybářské náčiní, zlomil jsem prut, přestal mi fungovat naviják.

I kdybyste přijeli bez rybářského vybavení, tak se o Vás správce kempu postará. Má tu opravdu veliké množství prutů i navijáků, zkrátka výbavy všeho druhu. Stačí mu říct a on Vám něco za poplatek půjčí. Výše poplatku je k dispozici v sekci "Informace" - "Půjčovna rybářských věcí".

Chceme se poradit.

Zajděte za námi v pracovních hodinách kdykoliv v průběhu vašeho pobytu. Rádi poradíme.

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO