Nádherné zářijové rybaření a ustálené počasí

07. 09. 2022
Petrův zdar přátelé, ryby už se pomalu ale jistě stěhují na větší hloubky, a tak bylo nutné objevit nová místa a oprášit ta stará, na které za celý rok moc nejezdíme.

Petrův zdar přátelé, ryby už se pomalu ale jistě stěhují na větší hloubky, a tak bylo nutné objevit nová místa a oprášit ta stará, na které za celý rok moc nejezdíme. Nejčastěji se nyní nechytá přímo na šelfu, ale kousek pod ním, v místech, kterým říkáme ďolíky. Tam právě hloubka padá až do stodvaceti metrů a přímo u dna se zdržují všechny druhy ryb.

Posádky pravidelně vozí kelery, pěkné obecné, halibuty, mníky a dnes i nádherného ďase. Vláčkaři to mají trochu obtížnější, polaci jsou překrmení a nereagují tak dobře na nástrahy jako obvykle. Ulovit se ovšem také dají, především na lehčí jigové hlavičky a menší gumová kopýtka.

Mimo ryb jsme už několikrát spatřili nádhernou polární záře, která cestovala nad naším kempem. Po večerním filetování je tak naprosto jasný program, protože jen na málo věcí, jako je tak krásná podívaná nežli zmíněná polární záře. 

Počasí je ustálené a vypadá to, že snad bude ustálené i v následujících dnech. Žádný vítr, svítí sluníčko, a tak je nyní rybaření opravdu zážitek. Ozvu se zase později, ahoj. 

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO