Mníkobijec Martin zaúřadoval

22. 08. 2019
Petrův zdar přátelé, přidávám opět nějaké ty fotečky z lovu na nástražní rybičku. Poslední dobou jsme měli menší problém s makrelami, které se pohybovaly pravděpodobně ve větších hloubkách, jelikož jsme na ně nemohli na oblíbených podmořských horách narazit.

Petrův zdar přátelé, přidávám opět nějaké ty fotečky z lovu na nástražní rybičku. Poslední dobou jsme měli menší problém s makrelami, které se pohybovaly pravděpodobně ve větších hloubkách, jelikož jsme na ně nemohli na oblíbených podmořských horách narazit. S tím souvisí i to, že se za makrelami pohybovali i další druhy ryb, jako například větší keleři, tresky obecné a polaci.

Překvapením bylo, že se nedávno chytilo několik polaků i na sto metrových hloubkách. Zkrátka bylo nutné nad rybařením pořádně přemýšlet, až jsme nakonec došli k tomu, že nejlepší volbou bude opravdu nachytat alespoň menší kelery jako nástražní rybičky a poté chytat hloubky okolo sta a více metrů na můj klasický halibutový systémek. Jeden den jsme testovali několik druhů návazců. Návazec, který je speciálně na mníka se spoustou fluo chobotniček, hadiček a svítivých korálků, fungoval, co se týká mníkování naprosto skvěle.

Martin dokázal během jednoho dne přesvědčit k záběru několik mníků, nakonec se mu podařilo přes bort lodi dostat dva identické hady o délce 145 centimetrů. Naopak na obyčejný halibutový systém bez jakýchkoliv serepetiček nebylo tolik záběrů, ale když už něco přišlo tak to byla pořádná treska obecná nebo rychlý a razantní záběr, který se klukům většinou nepodařilo proměnit. Uvidíme, co přinesou následující dny, kdy se opět bude měnit tlak a počasí.

Já osobně si myslím, že se vše vrátí opět na nějakou dobu, než začne pořádné ochlazování do normálu a budou se opět na podmořských horách lovit makrely, pěkní keleři, polaci i tresky obecné. Ať vám to jezdí, ahoj!

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO