Letní dny v Norsku začínají

12. 06. 2020
Petrův zdar přátelé, v posledních dvou dnech jsme na pár hodinek vyjeli na vodu a tak opět posíláme nějaké ty fotečky a aktuální informace. Nyní by se doslova každý den dalo opalovat, teploty se běžně přes den motají okolo dvaceti stupňů a po dešti ani památka. Málokdy by člověk mohl říct, že i v Norsku je sucho, což aktuálně opravdu je.

Petrův zdar přátelé, v posledních dvou dnech jsme na pár hodinek vyjeli na vodu a tak opět posíláme nějaké ty fotečky a aktuální informace. Nyní by se doslova každý den dalo opalovat, teploty se běžně přes den motají okolo dvaceti stupňů a po dešti ani památka. Málokdy by člověk mohl říct, že i v Norsku je sucho, což aktuálně opravdu je. S větrem je to jako na střídačce, chvíli se vše jeví jakoby měl být olej a za pár hodinek fouká sedmička. Chytat by se dalo ovšem pořád, nic méně by bylo mnohem lepší kdyby byl vítr trošku víc ustálenější a neměnil by se neustále proud vody.

Tím, že se výrazně oteplilo je to nyní veliká zábava i přímo z přístavu. Na spláveček se člověk baví s platýzky, mnohdy i okolo padesáti centimetrů a na přívlač s polaky, kelery i obecňačkami. Před pár dny kdy foukalo a nahromadilo se kolem přístavu spousta nečistot i potenciální potravy jsme dokonce viděli přímo z mola několikrát po sobě vyskočit lovícího lososa. Při prvním skoku jsme si nebyli jistí, při druhém už trochu ano a po třetím skoku už to bylo definitivní a my běželi pro muškařské pruty. Žádný se nám bohužel nepovedl, ale za to sledi a kelírci na menší mouchy ano.

Nyní se konečně dostávám i k samotným vyjížďkám na moře. V součtu jsme během těch dvou dní mohli být na vodě nanejvýš osm hodin a proto to bylo vždy takové rychlé a co možná nejefektivnější chytání. Zkrátka jsme se chtěli pobavit s tím, že pokud se nám povede větší ryba tak to bude pro nás příjemný bonus. Nejvíce jsme se tedy věnovali přívlači a bavili se kelery i polaky v průměrných velikostech. Jakmile jsme sjeli na hrany za podmořské hory tak jsme vždy pustili ke dnu veliké 25cm gumy a pokusili se přelstít k záběru taky nějakou tresku obecnou, což se nakonec hned několikrát povedlo. Byl to příjemný relax a brzy pojedeme zase.

Přeji všem hezký víkend, ahoj!

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO