Blížící se konec sezóny a s ním nástup chladnějšího i větrnějšího počasí

19. 09. 2023
Petrův zdar přátelé, máme tu již téměř konec sezóny a je to znát, zejména na počasí. To už začíná být chladnější, ale především také větrnější.

Petrův zdar přátelé, máme tu již téměř konec sezóny a je to znát, zejména na počasí. To už začíná být chladnější, ale především také větrnější. Tudíž jsou tu i dny, kdy to na vodu zkrátka nelze. Zatím ale naštěstí většinou na moře vyrazit jde, někdy sice jen do fjordu, ale i tam jsou ryby velmi aktivní. 

Ve fjordu kolem sádek je nyní obrovské množství tresek tmavých. Řekl bych, že ještě početnější hejna než v celé sezóně. To samé lže říci také o makrelách. A tam kde jsou makrely, jsou i jiní mořští dravci. Například halibuti, kterých se kolem zmíněných sádek v poslední době nachytalo pěkné množství. 

Dalo by se říct, že kdo vyrazil do fjordu byl úspěšnější než ten kdo vyrazil na moře. Dost to, ale nyní souvisí i s tím, že na otevřeném moři a šelfu je poměrně silný drift, tudíž podmínky pro rybolov jsou zde mnohem obtížnější. Proto je to paradoxně ve fjordu nyní co se týče rybolovu mnohem lepší. 

V ústí řek se voda konečně začíná pořádně zakalovat s přicházejícími dešti. A to je dobré znamení pro milovníky lovu mořských pstruhů. Ti co na ně totiž vyrazili, vždy nějaké ulovili. Proto pokud to nejde na moře, pořád jsou tu mořani v ústí řek nebo platýsci v zatopeném přístavu. Tyhle dvě zábavné techniky rybolovu vás kolikrát dokáží více nadchnout jak samotný rybolov z lodi. A většinou s přibývající zimou a špatným počasím aktivita pěkných platýsků i mořských pstruhů graduje, což je super. 

Připojené obrázky

Sdílet tuto stránku

EN DE CZ NO