Startuje houbařská sezóna a Noři znovu zavádějí opatření

06. 08. 2020
Petrův zdar přátelé, opět posíláme nějaké ty nové fotečky a aktualitu z Norska. Pomalu, ale jistě začínají růst houby a jako každý rok nejen já, ale i naši hosté sbírají ve velkém.

Petrův zdar přátelé, opět posíláme nějaké ty nové fotečky a aktualitu z Norska. Pomalu, ale jistě začínají růst houby a jako každý rok nejen já, ale i naši hosté sbírají ve velkém. Spojit příjemné s užitečným a vyšlápnout si nějakou tu horu a po cestě posbírat houby je čas od času skutečně dobrá věc. Sušička na houby kterou máme v kempu jede nyní na plné obrátky. A ještě jedna malá zajímavost, vždy když se s místními Nory bavím o houbaření, tak kroutí hlavou nad tím, jak houby můžeme sbírat. Pokaždé mi řeknou, že to tu nesbírají, jelikož se nechtějí otrávit, a tak je raději kupují v obchodech. Hold jiný kraj, jiný mrav.

Rybaření v posledních dnech bylo při nejmenším velmi zajímavé. Často se měnilo počasí i tlak a na rybách to bylo znát. Několik dní byla jejich aktivita nižší a naopak poslední dny se pochytaly velmi pěkné ryby. Jedna skupina na šelfu chytala přesmetrové kelery na jejich vynález, který nazvali Makrelobait. Z roybaitu se zkrátka vzala hlava a zbytek se obohatil o jednoháček a trojháček. A světe div se, ono to skutečně fungovalo. Na pilkery ani gumové nástrahy to tato černá torpéda nechtěla brát, ale na makrelu ano. Jinak se chytil i nějaký ten halibut, ďas, pěkné obecné a spousta makrel.

Od pátku 7.8. od půlnoci budou češi opět na norském semaforu v červené. Budeme neustále sledovat dění a informovat vás o všem novém. Pro ty co mají dotazy nás neváhejte kontaktovat. Přejeme všem hezký den, ahoj.

Sdílet tuto stránku

Coronavirus

Hello friends, for all those who have questions about traveling to Norway during the coronavirus - contact us. We deal with this matter in person with everyone.

Petrův zdar, přátelé a kamarádi, pro všechny, kteří mají dotazy ohledně cestování do Norska v době koronaviru nás neváhejte kontaktovat. S každým tuto záležitost řešíme osobně. 

Zavřít

EN DE CZ NO